Patates ve vekil
Reklam
Reklam
Ahmet USLU

Ahmet USLU

Genel Yayın Yönetmeni

Patates ve vekil

25 Haziran 2018 - 12:15 - Güncelleme: 25 Haziran 2018 - 12:32

24 Haziran Cumhurbaşkanlığ seçim sonuçları'nın önce Ülkemizde ve Ordu'muza daha  iyi daha müreffeh daha bereketli günler getirmesini temenni ediyorum.

seçimler bitti ve ülke yenin sistemin ilk cumhurbaşkanı seçildi.şüphesiz bu tarih kayıtlarında yerini alacaktır her yönüyle, bırakın ülke seçim ve siyaset tarihini, dünya da bu konu üzerine sosyal araştırmalara ışık tutacak ve yol gösterici olacaktır bundan emin olun.

 bu seçimin birde partiler ve millet vekilleri kısmı var ki asıl Ordu yu ve orduda yaşayanları en alakadar eden ilgilendiren hayatına etki edecek kısmı.çünkü kendisini ve bölgesini temsilen meclise gönderdiği vekilleri ve onların seçmeni ile ne kadar ilgili olduğunu ve ekonomik durumundan tutun sosyal imkanlarına kadar hayatına dokunan herşey vekillerin mecliste göstereceği performansa bağlı.

artık herkesin bildiği bir durum ki mevcut ordu siyaseti özellikle Büyükşehir Belediyesi ve hali hazırda AK Parti il yönetiminin izlediği siyaset yöntemi ve üslubu ordu seçmeninin  büyük bir kısmı tarafından tepki ile karşılanıyor ve hatta parti içi küskünlüklere bile neden oluyor.

her il kendisi özelinde analizlerini yapıyor ve yapacak,bizim memleketimiz ordunun siyasetçileri de bu seçim sonuçlarına bakıp mutlaka ve mutlaka oturup düşünmeli.geçmiş seçim oranlarına bakılırsa ordulu seçmen meclise gönderdiği vekillere bir uyarı verdi.bunun onlarca nedeni var ben sadece kendi gözlemimi aktarmak istiyorum.

24 Haziran Milletvekili seçimlerinde Mevcut Ak Partili vekiller kesinlikle başarılı bir grafik çizmedi,geçiş 2 seçimin sonuçlarına baktığımızda,Ak Partinin oy oranları yükselmek yerine düşmüş.

7 HAZİRAN 2015-%53.0-24 HAZİRAN2018-%42.54

bu tabloya bakıldığında Ak partili vekillerimiz  acaba hiç kendilerini sorgulamıyormu? ve hatta 24 haziran seçim sonuçlarından sonra başarılı olduklarını iddia eden söylem ve paylaşımlar bile yapmaktalar.

sayın vekillerimiz kendinize geliniz.görülüyor ki Ak Partinin 2002 ruhunu unutmuş veya kaybetmişsiniz,halka tepeden bakan,benim istediğim olacak yaklaşımı,sivil toplum kuruluşlarının görüşlerine önem vermeyen,sadece ve sadece oy zamanı geldiğinde miting yaparak halkla iletişim kurduğunuzu sanan sizler, koltuğunuzu garantiye alınca bölgenizin ve halkın dertlerini dinlemez ve onları tanımaz hale geliyorsunuz.bu kibri bırakınız.anlamalısınız ki şu andaki vekillik koltuğunuzu sadece Bu ülkenin Cumhurbaşkanına borçlusunuz.

Ordu  ve halkının yegane gündemi olan Fındığı,Cumhurbaşkanı orduya geldiğinde Miting yaptığında en uygun an olmasına rağmen,kendisine anlatmıyor veya anlatamıyorsunuz!

öyle ki bu seçim sürecinde,üretimi fındığa nazaran çok zor kolay ve alınan mahsül miktarı fındığa oranla kat be kat fazla olan PATATES bile ülke gündemine otururken,spekülasyon yada değil fiyatı 20 kat artarken, gerek mecliste gerekse ilgili yerlerde Fındığın ordulu nun yaşam biçimi olduğunu anlatamıyorsunuz.

sonuç olarak sayın vekillerimiz,24 Haziran seçimleri sizin için bir başarı değildir! sadece ülke menfaatlerini her şeyin üzerinde tutan kadrişinas,Ordu'lun bağrına taş basmasıdır.umarız bu dönemde bişeyler farklı olur...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar